Dwóch mieszkańców Chorzowa zatrzymanych w sprawie rozboju na nieletnim
Dwóch młodych mieszkańców Chorzowa zatrzymanych po rozboju na nieletnim. Sprawcy odpowiedzą przed sądem.
Dwóch mieszkańców Chorzowa w wieku 19 i 20 lat będzie odpowiadać za rozbój na nieletnim. Sprawcy mieli zaatakować nastolatka i ukraść mu słuchawki. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Komisariatu Policji II w Chorzowie zatrzymali ich już kilka godzin po zdarzeniu.
Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie Chorzowa. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań sprawców. Dzięki zebranym informacjom ustalono ich tożsamość i miejsce przebywania. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.
Na miejscu czynności procesowe przeprowadzili policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, którzy zabezpieczyli materiał dowodowy. Następnie mężczyźni doprowadzeni zostali do prokuratury.
Obaj usłyszeli zarzuty rozboju. Dodatkowo 20-latek usłyszał zarzut spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, obowiązku stawiennictwa w wyznaczonej jednostce Policji, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym, zakazu zbliżania się do niego oraz zakazu opuszczania kraju.
Za rozbój grozi kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie obu mieszkańców Chorzowa zadecyduje sąd.
Pamietaj! Rozbój to przestępstwo, które często wykorzystuje element zaskoczenia i dotyczy osób pozostających samotnie. Warto zachować czujność, zwłaszcza podczas korzystania z telefonu, słuchawek i innych wartościowych przedmiotów w przestrzeni publicznej. Jeżeli zauważysz osoby zachowujące się podejrzanie lub poczujesz się zagrożony, jak najszybciej oddal się w bezpieczne, dobrze oświetlone miejsce i skontaktuj się z bliskimi lub Policją. Szybkie powiadomienie służb może znacząco przyspieszyć zatrzymanie sprawców.
Źródło: policja.gov.pl