Anna Danuta Łukasik

Menedżerka ochrony zdrowia
11.12.1973 Chorzów

Biografia

Urodziła się 11 grudnia 1973 w Chorzowie. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim oraz studium zarządzania projektem europejskim w Międzynarodowej Szkole Bankowości i Finansów w Katowicach (2003). W 2014 ukończyła studia podyplomowe w SGH z zakresu zarządzania podmiotami leczniczymi przekształcanymi w spółki prawa handlowego.

Wczesną karierę rozpoczęła w chorzowskim urzędzie miejskim (1993–1998), a następnie kierowała Wydziałem Organizacyjno-Prawnym Śląskiej Regionalnej Kasy Chorych (1999–2003). W latach 2004–2006 kierowała Wydziałem Koordynacji w Departamencie Świadczeń Zdrowotnych NFZ, a w latach 2007–2008 pełniła funkcje pełnomocnika dyrektora i dyrektora administracyjnego w Szpitalu Praskim w Warszawie.

W latach 2008–2012 pracowała w Szpitalu Grochowskim im. dr. R. Masztaka SPZOZ w Warszawie, będąc wicedyrektorem ds. kontraktowania i rozliczeń z NFZ, pełniąc obowiązki dyrektora i następnie wicedyrektora ds. finansowo-księgowych. W 2012 została dyrektorem Szpitala Klinicznego im. prof. Witolda Orłowskiego CMKP w Warszawie. Równocześnie w 2014 pełniła obowiązki zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

16 lutego 2015 została powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, odpowiedzialnego za departamenty: budżetu, finansów i inwestycji, polityki zdrowotnej, medyczne szkolnictwo wyższego i nauki oraz nadzoru, kontroli, skarg i audytu. Złożyła dymisję 15 czerwca 2015, a ponownie objęła stanowisko 3 sierpnia 2015 (z tymi samymi kompetencjami oprócz nadzoru, kontroli, skarg i audytu). Zakończyła pełnienie funkcji 16 listopada 2015.

Zobacz pełny artykuł na Wikipedii

Osiągnięcia

Powołanie na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia (luty–czerwiec 2015) i ponowne objęcie stanowiska w sierpniu 2015.
Dyrektor Szpitala Klinicznego im. prof. Witolda Orłowskiego CMKP w Warszawie (2012).
Dyrektor ds. kontraktowania i rozliczeń z NFZ w Szpitalu Grochowskim (2008–2012).

Ciekawostki

Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim.
W 2014 ukończyła podyplomowe studia w SGH.
W 2015 została ponownie powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Udostępnij